Jdi na obsah Jdi na menu
 


Články

Příspěvky

Kdo úmyslně živí dobro, živí neúmyslně i zlo

27. 7. 2013

“Přebývající nádhera obklopuje všechny světy,

všechna stvořeni, dobré i zlé. A je skutečnou jednotou.

Jak tedy může unést v sobě protiklady dobra a zla?

Není tu však žádný protiklad, protože zlo je korunním sídlem dobra.”

Baal Šem Tov

 

 

O sebevědomí

1. 6. 2013

 Sebevědomí je základním kamenem našeho života, jehož míra určuje i to, jak jsme nebo nejsme v životě šťastní. Přesto se toto slovo a především jeho význam v poslední době tak překroutilo a zkreslilo, že dnes už skoro nikdo nemá jasnou představu o tom, co vlastně sebevědomí je, jak vypadá, nebo spíš jak má vypadat, a jak si ho vypěstovat a udržet.

 

Jak rozeznat intuici a kdy se řídit rozumem

1. 6. 2013

 Mnoho lidí, když se začne zajímat o duchovno, nabude často rychle dojmu, že jejich intuice se katapultovala do výšin a že každá jejich myšlenka je v podstatě vize týkající se něčeho významného. Také často hledají ve všem znamení a poselství shora, za každým spadlým listem a odrazem světla v okně se skrývá anděl, který jim chce něco důležitého zvěstovat.  

 

O duchovním vývoji

1. 6. 2013

Myslím, že už není sporu o tom, že jako lidstvo se nacházíme na prahu nové éry. Je toho plný internet, facebook i další možné prostředky, které se nám díky Bohu v dnešní moderní době nabízejí k dispozici. Vstupujeme do období (nebo alespoň tomu také chci věřit), ve kterém započíná znovuobjevení a znovuprobuzení našich duší.  

 

O sebeovládání

1. 6. 2013


Jedním ze základních předpokladů vědomého duchovního růstu je sebeovládání. Každý velký duchovní učitel byl také mistrem sebeovládání. Kdo se neumí ovládat, nebude moci postoupit dopředu, ani kdyby přečetl celé knihovny mouder.

 

Láska s láskou nesoutěží

31. 5. 2013

Partnerské vztahy jsou top tématem a zároveň top problémem dnešní doby. Každý terapeut, každá kartářka a každá dobrá vrba” o tom ví své. Vztahy hýbou světem a svět hýbe vztahy. Protože často slýchám četné příběhy na tohle téma a protože mě někdy trápí, jak se lidé kvůli vztahům (mnohokrát zbytečně) trápí, rozhodl jsem se napsat o tom článek a upřímně vyjádřit, co si o vztazích myslím a co mě naučila zkušenost.

 

or25.jpg

 

 

 

Konspirační teorie - nebo utajovaná pravda?

22. 3. 2013

Za utajované informace platíme vším, i našimi životy

Související články níže:

Konspirační teorie - nebo utajovaná pravda?

 

 

O svobodné vůli

20. 3. 2013

“Ve vesmírném dramatu hraje každý člověk roli od něho požadovanou.

Ani divadelní hra, ani role nezávisí na jeho osobním výběru.

Přesně ty okolnosti, které podněcují jeho činy,

jsou předem vepsány do textu hry. V textu je také jeho pokus změnit svoji roli nebo jeho odmítnutí v ní pokračovat.”

Paul Brunton

 

 

Magie pozitivního myšlení - cesta ke štěstí, nebo útěk před životem?

15. 2. 2013

 Jako houby po dešti se objevují stále nové a nové knihy o pozitivním myšlení a o tom, jak dosáhnout prosperity, zdraví, bohatství a štěstí. Filmy jako například "The Secret" (Tajemství) dávají ucelený návod, jak prostřednictvím cíleného směrování myšlenek, vizualizace a emocionálního naladění dosáhnout splnění všech svých snů. Nepochybuji o tom, že zmíněnou cestou lze dosáhnout skutečně výjimečných výsledků. Otázkou však zůstává, zda jsme tady opravdu jenom proto, abychom si plnili všechna přání, která nás napadnou. Nejsme tu spíše proto abychom vnitřně rostli a sílili, sbírali zkušenosti a překonávali překážky? A může nám vůbec pouhé plnění přání a snů přinést skutečné štěstí? Osobně se domnívám, že nikoliv.

 

Svatý Grál a pověst o sv. Agapitovi Pečerském

15. 2. 2013

Legenda o něm dávala po staletí křídla fantazii. Co je svatý grál? Má snad spojitost s legendárním králem Artušem? Proč nebyl dosud nalezen? Jde snad o kalich, z něhož podle jedné verze pil při poslední večeři Ježíš Kristus, podle jiné verze jej zanechali na Zemi mimozemšťané. Podle legend, mýtů, pověstí a písní středověkých minnesengrů, které ho opěvovaly, propůjčuje Svatý Grál svému majiteli vše, co si může přát - pozemské štěstí i nebeské blaho. Není tedy divu, že se po celá staletí lidé snaží ho najít.